Eszterházy Károly Egyetem: nyelvészeti kutatás

Konferencialemondó körlevelek gyűjtése nyelvészeti kutatáshoz
az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékén

"Tisztelt Kollégák!

Egy nyelvészeti kutatás megvalósításában szeretnénk a segítségüket kérni: tudományos konferenciát lemondó leveleket, körleveleket gyűjtünk.

A koronavírus-járvány miatti rendkívüli intézkedések a tudományos munkát is erőteljesen érintették. A különféle szakmai rendezvényeket, konferenciákat, workshopokat a szervezők lemondták vagy bizonytalan időre elhalasztották.Pragmatikai kutatásunkban a konferenciák lemondásáról, elhalasztásáról szóló körlevelek szövegét elemezzük, különös tekintettel a lemondás, a sajnálkozás és az aggodalom kifejezésének beszédaktusaira.Célunk, hogy nem csupán saját szakterületünk, a nyelvtudomány területéről gyűjtsünk leveleket, hanem minél több, bármilyen tudományterülethez tartozó hazai és nemzetközi rendezvény elmaradásáról értesítő körlevelet is bevonhassunk a vizsgálatba.

Ehhez szeretnénk az Önök segítségét kérni.
Ha szívesen csatlakozik a kezdeményezéshez, kérjük, küldje el a conference.cancellation@gmail.com címre a birtokában lévő, bármilyen tudományos, szakmai rendezvény elhalasztásáról, lemondásáról szóló körleveleket.

Szívélyes üdvözlettel:

Dr. habil. Domonkosi Ágnes
főiskolai tanár
Eszterházy Károly Egyetem, Magyar Nyelvészeti Tanszék

Dr. Ludányi Zsófia
adjunktus, tudományos munkatárs
Eszterházy Károly Egyetem, Magyar Nyelvészeti Tanszék

Dear Colleagues,

We would like to ask for your participation as informants in our research project in linguistics.

We are collecting letters in English sent out by conference organizers which inform prospective participants that the event has been cancelled.The measures taken in the wake of the coronavirus epidemic have had dramatic consequences for academic work as well. Conferences, workshops and other events have been cancelled or postponed indefinitely.In our pragmatic research, we set out to analyse emails informing addressees about the cancellation or postponement of events, with special regard to the speech acts expressing cancellation, regret and apprehension.

Our goal is to collect emails written in English not only from linguistics but also from any other discipline, and to study as many cancellation letters as possible from a variety of countries. Your contribution to this initiative will be much appreciated.If you would like to join our project as an informant, please send the cancellation letter(s) you have received to the following email address: conference.cancellation@gmail.com.

Many thanks for your cooperation.

Best regards,
Dr. habil. Ágnes Domonkosi
professor
Eszterházy Károly University, Department of Hungarian Linguistics